Siatkówka plażowa – pomysł na letni trening

Chyba każdy, kto uwielbia aktywność fizyczną, miał okazję spróbować gry w siatkówkę. Niezwykle energetyczna gra zespołowa, która wymaga nie tylko dobrej formy, ale też zwinności – to właśnie siatkówka. Bez wątpienia jedną z najlepszym form tego sportu jest siatkówka plażowa – Trójmiasto to najlepsze miejsce, aby spróbować swoich sił w siatkówce.

Siatkówka wymaga szeregu umiejętności. Bardzo ważna jest odpowiednia szybkość i zwinność oraz ogólna dobra forma. Z tego powodu warto nie ograniczać się do siatkówki – doskonale jest uzupełnią ją o ogólnorozwojowe treningi siłowe i wydolnościowe. Oprócz tego należy zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę, odpowiedni czas na regenerację i oczywiście dobrze zaplanowaną suplementację – bez niej ani rusz. Suplementacja jest niezwykle ważna, ponieważ jest istotnym wsparciem dla organizmu sportowca. Jakie suplementy brać przy treningach siatkówki plażowej? Podstawą jest oczywiście białko – jeśli nie dostarczasz go wraz z dietą, sięgnij po hydrolizat białka serwatkowego. Aby zapewnić sobie odpowiednio szybką regenerację, nawet po wielogodzinnej rozgrywce siatkówki na plaży, należy sięgnąć po BCAA – dzięki zawartości aminokwasów, takich jak leucyna, izoleucyna i walina, BCAA pozwoli nie tylko na szybszą regenerację, ale też na rozbudowę masy mięśniowej oraz na poprawę ogólnej wydolności organizmu.

Oprócz tego należy zadbać o odpowiednią podaż witamin – bez nich szybko zabraknie Ci energii podczas gry w siatkówkę plażową. Witamina C i witamina D3 to podstawa – pozwolą na poprawę odporności oraz na zachowanie zdrowych kości, tak ważnych podczas pełnych emocji rozgrywek!