Trójmiasto – najważniejsze drużyny sportowe

Trójmiasto to doskonałe miejsce do rozwijania swoich sportowych pasji. Świadczą o tym nie tylko tłumy osób, trenujących lub biegających po plażach czy w pięknych, pobliskich lasach, ale też spora ilość drużyn sportowych, odgrywających istotną rolę w polskim sporcie.

Jedną z najważniejszych trójmiejskich drużyn jest oczywiście Arka Gdynia. Ogromne rzesze kibiców, przemieszczających się w  kierunku stadionu przed każdym meczem sprawiają, że atmosfera sportowego napięcia udziela się każdemu mieszkańcowi nie tylko Gdyni, ale też Gdańska, Sopotu i wszystkich pobliskich miejscowości. Entuzjazm i wiara w wygraną oraz niewiarygodna radość po zwycięskim spotkaniu sprawiają, że grono drużyny Arka Gdynia poszerza się z dnia na dzień.

Kolejną, niezwykle ważną drużyną w trójmiejskim życiu sportowym jest Trefl Gdańsk. Założony w 2005 roku trójmiejski klub siatkarski radzi sobie coraz lepiej. W drużynie znajduje się sporo bardzo doświadczonych zawodników, jednak nie brakuje również młodych talentów – osoby te uzupełniają się nawzajem, tworząc team, który coraz częściej wygrywa w zawodach. Trefl Gdańsk ma ogromne grono kibiców, którzy są z nim nie tylko podczas wygranych meczów, ale też po tych przegranych – dzięki temu Trefl Gdańsk może się rozwijać w poczucie, że ma wokół siebie ogromne tłumy kibicujących mu osób.

Trójmiasto rozkwita pod względem sportowym. Liczba drużyn, które osiągają zaszczytne miejsca w różnego typu zawodach, rośnie z roku na rok. Warto na bieżąco śledzić sportowe życie Trójmiasta!