Sport w Trójmieście – najważniejsze imprezy sportowe

Nie ulega wątpliwości, że życie sportowe w Trójmieście coraz bardziej rozkwita. Z roku na rok powstają nowe kluby, siłowe, nowe drużyny sportowe, a coraz więcej prestiżowych wydarzeń sportowych rozgrywa się właśnie w Trójmieście. Na które wydarzenia sportowe warto się udać?

Z pewnością nie lada gratką dla pasjonatów sportu będą mecze drużyny Arka Gdynia. Sportowy duch i niezwykła atmosfera sprawiają, że nie trzeba być fanem piłki nożnej, aby dać ponieść się sportowym emocjom. Arka Gdynia nie pozwala swoim kibicom na nudą – częste mecze towarzyskie przeplatane są z prestiżowymi rozgrywkami, dzięki czemu kilka razy w roku można wziąć udział w bardzo emocjonującej rozgrywce.

Kolejnym ciekawy wydarzeniem są rozgrywki rugby w Sopocie. To właśnie drużyna Ogniwo Sopot błyskawicznie się rozwija, czyniąc z Trójmiasta, a w szczególności z Sopotu, ważny punkt na polskiej mapie rozgrywek rugby. Jeśli chcesz poczuć, co znaczy ten amerykański sport, a może nawet spróbować swoich sił, warto udać się do klubu Ogniwo Sopot. Organizowane są tam specjalne zajęcia dla młodzieży, a także – co najważniejsze – rozgrywają się ważne zawody.

Co ciekawe, już niebawem powstanie Narodowe Centrum Żeglarstwa obok Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. To nie lada gratka dla każdego, kto chce poczuć nadmorski wiatr we włosach na żaglówce. Każdego lada możemy obserwować mnóstwo nowoczesnych, pięknych żaglówek, dryfujących w Gdyni i w Sopocie. Już niebawem będziemy świadkami niezwykle ważnych wydarzeń sportowych.

Jak widać, wielbiciele sportowych emocji nie mogą nudzić się w Trójmieście! Warto odwiedzić Gdańsk lub Gdynię, aby przekonać się, że nad morzem wszystko smakuje inaczej – nie tylko świeża ryba, ale też mecz ulubionej drużyny piłkarskiej, a nawet samodzielnie przeprowadzony trening na którejś z pięknych, piaszczystych plaż!