Sopot – najlepszy miejsce na rugby

Trójmiasto to miejsce, które jest nie tylko malownicze i charakteryzuje się jedną z najciekawszym ofert kulturalnych w Polsce. Jest to również doskonała przestrzeń do rozwoju fizycznego  – ogromna ilość punktów sportowych czy położonych tuż obok morza rejonów, w których można trenować to jednak nie wszystko. Sopot to doskonałe miejsce dla osób, które chcą spróbować swoich sił w rugby.

Rugby to gra zespołowa, niezwykle popularna w różnych krajach świata. W zależności od tego, jaki rodzaj rugby wybierzesz, gra może rozgrywać się w siedmioosobowych lub piętnastu osobowych zespołach. W grze wykorzystywana jest specyficzna, niezwykle poręczna piłka. Jakie umiejętności są najważniejsze w rugby? Przede wszystkim szybkość, zwinność i siła mięśni. Nie bez znaczenia jest również umiejętność gry zespołowej – to od niej zależy sukces całej drużyny i wygrana w zawodach.

Od kilku lat w Sopocie króluje drużyna Ogniwo Sopot, która istnieje od 1966 roku. Obecnie w drużynie Ogniwo Sopot znajduje się mnóstwo doświadczonych zawodników rugby, a ich wiedza uzupełniana jest o zapał młodych uczestników drużyny. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w rugby, warto udać się na specjalne zajęcia w Sopocie. W ramach drużyny funkcjonują specjalne grupy grupy młodzieżowe, których oferta przeznaczona jest dla wszystkich młodych pasjonatów rugby. Co ciekawe, swoich sił mogą również spróbować dzieci – treningi odbywają się pod okiem doświadczonych zawodników rugby, dzięki czemu zajęcia pozwalają na wszechstronny rozwój i zdobycie gruntownej wiedzy nie tylko na temat samego rugby, ale też aktywności fizycznej i gry zespołowej.

Osoby, które nie czują się przekonane do samodzielnego uczestnictwa w zajęciach, mogą na bieżąco śledzić postępy Ogniwa Sopot. W 2018 roku Ogniwa zostało Wicemistrzem Polskie w rugby z bardzo dobrymi wynikami – kto wie, może w przyszłym roku sopocka drużyna zdobędzie tytuł mistrza Polski!